روستای جاغرق

روستای جاغرق روستایی ییلاقی و بسیار خوش آب و هواست که در دهستان جاغرق بخش طرقبه شهرستان بینالود استان خراسان رضوی قرار گرفته است. این روستا در 21 کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد و از جنوب غربی طرقبه نیز 7 کیلومتر فاصله دارد.

 

جاغرق به دلیل داشتن آب و هوای معتدل، باغ های میوه ، طبیعت سرسبز و زیبا و رودخانه فصلی به گردشگاهی فوق العاده تبدیل شده است. وجود چند رشته قنات، یک چشمه و آبشارهای متعدد نیز این روستا را بیشتر مورد توجه قرار داده است.

 

قدمت روستای جاغرق به دوران پیش از اسلام برمی­گردد. در وسط روستا هم یک درخت چنار 700 ساله قرار دارد که نشان­دهنده پیشینه قدیمی روستاست و  به نماد این روستا تبدیل شده است.

قبرستانی هم در آن وجود دارد که  مربوط به اواخر دوره تیموریان تا قاجار است و سنگ قبرهایی بسیار دیدنی دارد. این قبرستان در سال 1384 به ثبت ملی رسیده است.

 

جاغرق زمستان­هایی معتدل و تابستان­هایی خنک دارد و به سبب وجود امکانات رفاهی مانند رستوران و سرویس بهداشتی همواره مقصد بسیاری از مردم بومی استان خراسان رضوی و همچنین گردشگران و مسافران زیادیست. ارتفاع 1500 متری روستا نیز آن را به گزینه مناسبی برای کوهنوردان تبدیل می­کند.

آدرس: 21 کیلومتری شمال غربی مشهد، 7 کیلومتری جنوب غربی طرقبه

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]

مشهد

روستای جاغرقمشهد

دیدگاهتان را بنویسید